Vyzvi srdce k pohybu 2017

logo VSkPCelonárodná kampaň zameraná na zvýšenie pohybovej aktivity dospelej populácie, ktorá začína 20. marca a trvá do 11. júna 2017.
Kampaň sa koná pod záštitou ÚVZ SR a SEVS – Slovenskej epidemiologickej a vakcinologickej spoločnosti.
Mnohí dospelí ľudia v našej krajine vedú sedavý spôsob života. Nedostatok pohybovej aktivity sa podieľa významnou mierou na zvyšovaní chorobnosti a úmrtnosti na chronické ochorenia, ako sú ateroskleróza so všetkými  jej  dôsledkami,  vysoký krvný tlak, nadváha a obezita, cukrovka 2. typu, niektoré druhy rakoviny, ochorenia a funkčné poruchy pohybového ústrojenstva.

Cieľom kampane je povzbudiť formou súťaže čo najviac ľudí, aby zaradili do svojho voľného času každodenne aspoň 30 minút pohybových aktivít a žili zdravšie.

Jej účastníci v uplynulých ročníkoch významne zvýšili svoju aktivitu, mnohí z nich zhodili nadbytočné kilogramy a väčšina sa vďaka pravidelnému pohybu začala cítiť lepšie!

Zapojte sa do súťaže, prekonajte pohodlnosť a vyhráte zdravie!

Ak chcete byť zaradený do súťaže, musíte sa vo svojom voľnom čase venovať pohybovým aktivitám minimálne 4 týždne za sebou od 20. 3. 2017 do 11. 6. 2017. Pohybu je potrebné venovať najmenej 210 minút týždenne a mať pohybovú aktivitu aspoň 4 dni v každom týždni.

Viete, že nedostatok pohybu zabíja?

Spôsobuje ochorenia, ktoré sú najčastejšou príčinou predčasnej úmrtnosti, alebo dlhodobo zhoršenej kvality života. Čo to znamená?

Ak sa menej pohybujete, budete postupne stále menej vládať. Aj menšia námaha Vám môže onedlho pripadať nepríjemne ťažká. Vo Vašom tele bude menej svalstva, ale zato viac tuku. To môže urýchliť zmeny, ktoré zapríčinia choroby srdca a ciev, vznik cukrovky II. typu, ale aj bolesti a poruchy funkcie pohybového ústrojenstva a dokonca niektoré druhy rakoviny.
Pravidelný tréning pomáha upevňovať zdravie – okrem iného aj tak, že potom v pokoji Vaše srdce pracuje úspornejšie. Dokáže telo dobre zásobovať okysličenou krvou aj pri nižšej srdcovej frekvencii. Pravidelná pohybová aktivita pomáha udržiavať aj pokojové hodnoty krvného tlaku v medzich normy (≤ 120/80) po celý život.

Podrobnejšie informácie o súťaži nájdete v materiáloch na stiahnutie.